Näytä yksittäinen viesti
  #5  
Vanha 31.08.2011, 18:40
Krisse:n Avatar
Krisse Krisse ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 22.03.09
Sijainti: Kotka
Viestit: 1.105
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja isuzubj Näytä viesti
mielestäni ei hehkuttele liian kauaa kyllähän sen merkkivaloista huomais jos päärele jäis vetäneeks.. tarvihehkuilla toimi pari viikkoo ja ei oikein uskalla laittaa orgikkisia kiinni ennenkun on toiminnasta varma!
No se merkkivalohan noissa tuntuu pelaavan jonkun ihan muun kellon mukaan kun hehkutus :-D Ensin naksahtaa rele ja syttyy hehkuvalo, muutaman sekan päästä sammuu valo, ja siitä muutama sekunti niin rele naksahtaa (ja voltit nousee eli hehkutus loppuu vasta silloin) jonka jälkeen startataan :-)

Ja kato millaset ne tarvikehehkus oli, sillä noi aijemmassa postauksessa mainitsemani PT147 on halvinta kamaa mitä noihin varmaan löytyy ja on pelannut itellä ja kaverilla ihan hienosti. Mutta ne onkin oikeat tähän autoon.
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi
(perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f)

wonk.sytes.net/76s/
Vastaa lainaten