Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 16.08.2011, 21:21
Pudejovicky:n Avatar
Pudejovicky Pudejovicky ei ole kirjautuneena
Aloittelija
 
Rekisteröitynyt: 30.08.10
Sijainti: Salo
Viestit: 15
Perusasetus

Ei oo itellä tullut kauheasti kilometrejä kun auto on ihan harrastus/rospuutto-ajoneuvona, joten ei osaa kauheasti sanoa kardaanista. Mitään ongelmia ei kyllä ole ilmennyt vielä, eikä kulmat näytä pahalta.
50mm voi kyllä vakiohiluilla olla aika paljon etupään ulosjoustojen suhteen ja takapäästä alkaa ylätukivarret tulla vähän tykö alapuolisiin kalusteisiin.
Ohjauksessa ei pitäis olla pahemmin mitään ongelmaa, kulmat saa säädettyä vakiokaluillakin varmaan kevyesti kohdilleen.
Veikkaan, että käyttöautona tulee ensimmäisenä vastaan etupäästä vetonivelet tai ainakin gummit. Ulkomaan elävät on tilittäneet kumien olevan sellaista vakiovaihtokamaa, jollei etuperää ala tiputtelemaan samalla alaspäin.
Ja varaosista kannattaa aina tsekata se Isuzu-vaihtoehto, jos tuntuu et romuja myydään ei-oona, Frontera-hinnalla tai isompina kokonaisuuksina kuin itse olisi ajatellut asennella kerralla
Hyvin löyty ihan ooppelin merkkiliikkeestä Isuzun varaosanumerolla mm. nopeusmittarin anturia pyörittävä ratas jakolaatikon kylkeen erikokoisena, vaikka ensin oli taas ei-oota tarjolla

Tuolta selailemaan: http://www.myisuzuparts.com/
Vastaa lainaten