Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 06.07.2011, 12:10
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.443
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja LaaLaa Näytä viesti
Mitä muuten tekee maastorenkaalla, jolla ei voi ajaa maastopaineilla
Pokkeri tai oikeastaan kaikki maastorenkaat heräävät henkiin vasta 0.5 paineilla ja alle.
Jos rockeriin viittaat, niin ei pitäisi olla mitään ongelmaa sellaisissa vanteissa joissa renkaan jalalle on isompi tila ja/ tai vanteessa on riittävän iso "humppi" siellä sisällä. Ei tuo rockeri ymmärtääkseni ole kuitenkaan ainut isojalkainen rengas? Mutta aina parempi olisi ettei olisi kauheeta mietintää vanteitten kanssa tollasen takia.

Pehmeää kumia tai ei, mutta boggerin tyyppinen suurinappulainen rengas ei ole kalliolla ja kovemmassa maastossa yhtä hyvä kuin sellainen missä on useita pienempiä nappuloita.

Tuo uusi GY MTR olisi mielenkiintoinen testattava, eikös niitä yksi sarja tänne tullut johonkin projektiin? Ymmärtääkseni ei ole yleisessä myynnissä kuitenkaan. Vielä kun saisi kevlar- version stickynä
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten