Ajatuksenani on että tehtäiskö suunnistuskisa kilvettömille offipeleille,alueelta ei tarvi poistua teille vaan ajetaan yhdellä alueella.Vaativuutta löytyy ja luokkajakona olisi sama kuin Officrossissa,siis 35" jakaisi luokat,siis vain 2 luokkaa.
Ajoaika 2h,sitten tauko 2h jolloin voisi huoltaa kalustoa,käydä tutustumassa alueeseen tai syödä yms.Toinen ajoerä olisi myös 2h ja samoja rasteja kuin ekassa erässä saisi ottaa vain mikäli kaikki muut olisi jo haettu(täysin Fiktiivistä).Määrätyiltä rajatuilta alueilta jos hakee kaikki rastit saa +20% alueen vaativuudesta johtuen!!!!
Tämä kaikki on vain ehdotelmaa,jos olisi innokkuutta ja putkihäsäautoja tarpeeksi niin teemme kisan jo hyvinkin pian.Ottakaa kantaa!!Nyybiterkuin UOKKI!!!