Viestiketju: Dumppi pajeroon
Näytä yksittäinen viesti
  #8  
Vanha 08.03.2011, 00:11
pajerotdic:n Avatar
pajerotdic pajerotdic ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.11.10
Sijainti: Helsinki
Viestit: 110
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pajerotdic Näytä viesti
Nojoo vanha topicci mutta ei jaksa uutta tehä



Elikkä kuvassa Punaisella ympyröity ahtomittarin paikka, ja kysymys kuuluukin onkos Sinisellä rengastettu letku, eli sama letku, niin mihin ahtopaineen säädin tulis kiinni?




Ja toinen kysymys

Kun myös tankoa kääntämällä saa ahtopaineita nostettua niin kyseinen Punaisella rengastettu tanko kyseessä, ja sitähän ei tossa mahdu ruuvaamaan, en tutkinu sen tarkemmin jos ton turbon lämpösuojan olis ottanu pois onko siinä sillon tilaa kääntää tankoa? vai olenko ihan harhateillä?



Ja vielä lisäys ennenkun joku mainitsee niin välijäähdytin on kyllä tulossa ennen kuin kajoan noihin ahtopaineiden nostoon
no nyt jo toinen vastaus tohon topicin oikeeseen aiheeseen, kirjotin tähän topicciin koska en jaksanut tehdä uutta ja mun kysymys ei liity tohon dump valveen mitenkään! mun moka! eli ylhäällä tässä postauksessa kuvat ja kysymys
Vastaa lainaten