Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja wikke
No voi kiesus...
|
Just niin, tällä kertaa persut nousee, jos äänestetään niitä. Turhalta se varmaan tuntuu, mutta jos yritetään oikeasti muuttaa Suomen maassa jotain, niin täytyyhän se tulla valtapuolueiden ulkopuolelta.
Ehkäpä Persuista olisi siihen, en osaa ennustaa etukäteen kun ei ole sitä kristallipalloa, mutta uskon vakaasti siihen että Persut kumminkin aiheuttaa sen että näiden valtapuolueiden on vihdoin ymmärrettävä mitä Suomalaiset oikeasti ajattelevat tämän hetkisestä tilanteesta.
Jokainen edustaja eduskunnassa on Suomen kansalaisten valitsemia, onhan se kumma jos muutosta tule....
Itse ajattelen kun olen äänestänyt koko ikäni Keskustaa, johtuen ainostaan siitä ettei annettu muuta vaihtoehtoa, kun koko
kylä oli sen puolella.... Ehkä näin olikin 80-90-10 luvulla. Mutta nyt on tilanne toisin, mitään muutakaan puoluetta halveksimatta, kumminkin uskoisin että Persuista voisi tulla ns. Pääministeripuolue.
Kukaan ei voi sanoa etteikö se toimisi ja tekisi parhaansa meidän Suomalaisten hyväksi. Vain äänestämällä voit vaikuttaa.