Laatokankiertäjät ry järjestää Officrossikisan Heinolassa 5.3 2011 ja viikonpäivähän on lauantai..
Kilpailupaikka sijaitsee lähellä vt 4 josta opastus..Osallistumismaksu on 30 euroa1.3 asti ja jälkeen 40euroa..
Luokkia autoille 2 ja tutusti jako isopyöräiset ja pienipyöräiset-Mukaan otamme myös mönkkärit mikäli ilmottautuneita helmikuun loppuunmennessä 15 tai enemmän..
Ajoajaksi mönkkäreille 1h autoille 1.5h.
Kisassa ei vinssipakkoa.Kuljettajilla oltava hälyliivit päällä ja autoissa turvavyöt kiinni auton liikkuessa..
Korin oltava kunnolla kiinni rungossa,avoautoissa turvakaaret ja ennen kisaa vastuuvapautus järjestäjälle mikäli jotain sattuu..Otamme nimmarit paperiin..
Toki normihommat oltava kunnossa,jarrut jne jotka kisakatsastuksessa tarkistetaan-emme niuhoile,siis asiallisia autoja kiitos.
Sammutin on toki oltava ja jonkinlainen ajokypärä-mopo,moottoripyörä tai autokilpaan suunniteltu jota pidettävä päässä oman lähdön ajan.Kyselyitä voi laittaa tänne,laitan myöhemmin tilitiedot mihin maksaa osallistumismaksun..
Säännöt siis samat kuin aijemmissakin Officrosseissa..