Oltiin muutaman kaverin kanssa aikoinaan menossa Espanjasta käsin Portugalissa käymään ja matkalla tuli hiuko. Ajettiin iltasella sitten Sevillan kaupunkiin ja jätettiin auto parkkiin ja ettimään ruokapaikkaa. Käveltiin mäkkärin ohi ja ajateltiin että syödään jotakin paikallista pikaruokaa. Käveltiin ja käveltiin ja löydettiin ainoastaan hienompia ravinintoloita ja mehän oltiin vain niin persaukisia matkantekijöitä että nukuttiin jopa neljäänpekkaan pari yötä siin mersussa.
Oltiin varmasti toista tuntia kävelty ympäri kujia kunnes tuli mäkkäri, mentiin sinne. Syötiin ja mentiin pihalle kunnes joku keksi kysyä että tietääkö kukaan missä on auto?
Pari tuntia käveltiin ja puoli tuntia istuttin taksissa ympäri kaupunkia ja siektähän se sitten löytyi.
Ja Madridissa meni hukkaan sama auto kun pysäköinninvalvonta sen vei ja sitten kun ajettiin taas taksilla että löydettiin auto niin etsittiin sillä autolla sitä hostallia josta oltiin ottamassa huonetta silloin kun se auto vietiin.
|