Viestiketju: ESORY pikkujoulut
Näytä yksittäinen viesti
  #13  
Vanha 08.12.2010, 19:12
offroadjouni:n Avatar
offroadjouni offroadjouni ei ole kirjautuneena
Super Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.06.02
Sijainti: Kirkkonummi
Viestit: 6.475
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja painepesuri Näytä viesti
Aika pienillä vaurioilla päästiin. Lokasuojan levike, navan pultit poikki, jarrusatula kolmessa osassa, vetoakseli väänty, ristikko "hävisi", ohjausvarsi vääntyi. Ja eniten harmittaa tuo sivuvilkku. Ripustuksien kiinnityksiä en ole vielä tarkistanut mutta selviää myöhemmin.
Autolle remonttia sen verran että etuakseli irti ja tehdään vahvemmat kiinnikkeet. jousitus muutos tulossa koko autoon.
Nyt on sitten ristikoiden aika ohi, ei tule keltaiseen enää niitä.

Jeeppi saa nyt ehostusta vähän enemmän ja lisää kaikkea kivaa konehuoneeseen ja jousitukseen!! kun vain löytäisi jostain lisää aikaa!!!
Tarkoitatko pyöränpultteja, pyöränlaakerin pultteja vaiko olka-akselin pultteja mitkä meni poikki? RCV:n nivelet on ihan hyvä parannus, loppuu se ylimääräinen nitkutus käännettäessä.
Vastaa lainaten