Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Angelo
Tuohonnyt kunnon stoori vakuutus yhtiötä varten.
Aamulla heräsit, oli todella kylmä. Ihmettelit ongelmaa matkalla olohuoneeseen, liukastuit jäätyneeseen patteriin.(lisäsin patterin, eikö niissäkin ollut jotain?) Potkaisit modeemia kaatuessasi jalalla.(molemmat hajosi ekalla osumalla) Pää osui näyttöön kaatuessasi.
(nyt pitää enää keksiä mitä sieltä lantusta hajosi.   )
Tuohon pitää lisää sen verran että mä en ole saanut mitää vakuutusyhtiöltä ikinä, ainakaan kotipuolella. Kaikki vakuutukset on kyllä päällä ollut aina. (koputan puuta) Ei vaan ole tarvinnut mitään vakuutusta.
Mut eikö ne tuollaista varten just ole.
|
Joo... taitaa oma lonpsa soida noiden ostoissa. Näyttö ja modeemi kesti vain 4 vuotta, öljypoltin 20 vuotta ja jalka 40 vuotta ennekuin meni rikki. Noh... Ku noi kaikki uusaa niin onpahan romut taas kuuminta hottia sitten... ja säärikin on entistä kauniinpi ja ehompi