Näytä yksittäinen viesti
  #18  
Vanha 15.11.2010, 14:08
Nostokurki:n Avatar
Nostokurki Nostokurki ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 20.09.09
Sijainti: Siilinjärvi, pohjois-savo, Suomi
Viestit: 1.310
Perusasetus

Tyrkätäämpäs samaan topiciin kun itsellä on tuon Caddyn kanssa vähän ongelmia... Siis auton, ei käyttäjän ;D

eli vaihdoin tuos viime viikon lopulla pellin alle 1.6 GTD-koneen, joka on Golfista peräisin. Kolopallossa se toimi ihan mainiosti ilman ongelmia, mutta caddyssa meinaa pukata vähän ongelmaa... lämpöjen suhteen nimittäin.

Kunnolla kun kiihdyttää, esim. moottoritielle, niin lämmöt kipuaa 3/4 asteikosta ja purskauttaa paisuntasäiliön tyhjäksi pitkin konehuonetta. Taajamanopeuksissa ei tätä ongelmaa ole ja nesteetkin pysyy sisällä.

Mistähän lähtisi vikaa etsimään? Ilmalukko, termostaatti, kansipahvi, kansi...? Vaikea uskoa kannen tai kansipahvin yhtäkkiä hajonneen, kun ne toisessa autossa pelasivat ihan moitteettomasti. Paisariinkaan ei tule kuplia, ainoastaan se kummastuttaa että kun paisarin korkki on auki ja käyttää kierroksia korkealla niin neste karkaa jonnekin, ja tulee takaisin kun kierrokset laskee
__________________
Kuka muka on niin laiska, että jättää lauseen ke
Vastaa lainaten