Viestiketju: Ajo-opetusta
Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 06.12.2003, 17:29
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

"Onkos tuo sitten niin vaikeeta opettaa emäntää ajamaan? Ei ne kait NIIN peeloja voi olla? Jos aloittais homman ensin tuolla maantieajolla. Sen ei luulis teettävän ongelmaa. Sit hiljalleen siirtyis näille pikkukylille, missä ei ole vielä liikennevaloja. Sit kun homma on siellä hanskassa niin kokeilee ajella kehä 3:lla, tietty illalla ettei ole liikennettä. Löytyy jopa muutamat valot. Siitä siirtyy vaikka tuohon myyrmäkeen ajeleen, jälleen illalla niin on vähän helpompaa. Sit päivällä sama homma. Pakko se kait helsingin keskustaan asti on myös mennä. Pitäsköhän sitä ennen suznaan laittaa vähän vahvistusta kylkiin, keulaan ja perään? Aattelin vaan ettei suzna ainakaan olis sitten entinen suzna Henkivakuutuskin pitäs kait hankkia.."

Hmm.. onkos emäntä kuitenkin vielä sen ikäinen ettei eläkeikä iske ennen kuin ajokortti on suoritettu?
Ja sitten vähän porkkanaa oppilaalle. Ajoin itse isännän auton kolme kertaa pusikon puolelle yhden talven aikana. Seuraavana talvena isäntä lupasi viiden tonnin shoppailulisän jos auto pysyy koko talven kolhuttomana ja ajokaistalla (huom. toki on kyse mummonmarkoista). Kesäkuun alussa sain lähteä onnellisena kauppoihin ja isäntä myhäili että halvemmaksi se silti tuli hänellekin..
Nyt on saatu lupa harjoitella tun rankun kanssa. Tästä te ette haluakaan kuulla enempää - mutta miksi sen raidetangon pitää olla suora kun se ei kerran halua pysyä sellaisena?
Minäkö tyhmä - nyt en ymmärrä yhtään..

Sorry, en ole varma haluatteko te höperön naisimmeisen rekisteröityvän, joten kirjoittelen näin tunnuksettomana.

- Tintti -




Note! This message was posted anonymously!
Vastaa lainaten