Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L
Kyllä varmasti 16mm pultti kestää mikä menee uniballin läpi tukivarren kiinnikkeisiin kahden reiän läpi akselissa tai korissa -> huomattava ero siihen, että itse uniballin runko on se 16mm "pultti" mikä kierretään tukivarteen sisälle. Itse en luottaisi maasturikäytössä varsinkaan raskaamman auton alla noin ohkaiseen, en vaikka olisi miten laadukas uniball.
Ei laatua tarvitse tai kannata korvata raudan määrällä, mutta lähinnä meinasin sitä että tuollaisessa paikassa laittaa mieluummin vähän "overkill"- hengessä vaikka siitä tulisi muutama kilo lisää painoa. Mutta mielipideasioita nämä toki on osittain.
Ohjauksessa tuon kokoisen luulisi kestävän hyvinkin.
|
tuossa vielä kuva g-mersun tukivarren kiinnityksestä. eli kaikki mikä tulee tukivarsien päähän on 16x1.5 pultin(tapin missä on kierre) varassa.