Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 21.11.2003, 15:16
MäIte MäIte ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 29.09.01
Sijainti: Iceland.
Viestit: 959
Perusasetus

Kiitos petris.

Myymälä varkaudet ja jouluisetkin sellaiset ovat yleensä alaikäisten suorittamia, tästä syystä kivittäminen olisikin liian ankaraa.

5. Myymälävarakudesta tuomittakoon tekijä siivoomaan kuukaudeksi varkauden kohteeksi joutuneen yrityksen tiloja.

Hirven salakaataminen nykyisessä tilanteessa ei olisi mielestäni rikos, vaan valveutunut oikeamielisen kansalaisen teko autoilijoita kohtaan.

6. Hirven salakaataja saakoon puolet veroistaan anteeksi.

Auton luvaton käyttöön otto aiheuttaa yhteiskunnassamme kohtuuttomasti kustannuksia.

7. Autovarkaalta katkaistakoon peukalo ja peukalottomalta puhkaistakoon silmä, jos silmätön ottaa auton luvatta käyttöönsä tuomittakoon hänet pysäköinninvalvojaksi tulospalkalla.

Linjurissa pummilla matkustavat ovat pääsääntöisesti peruskoululaisia tai opiskelijoita, joille liikkuminen julkisissa kulkuneuvoissa kuuluisi olla muutenkin ilmaista.

8. Työssäkäyvä linja-autossa maksuttamatkustava tuomittakoon menettämään yksi munuainen.

<img src=/smiley/sun.gif border=0 align=middle>

---MäIte---

*Let's kill them all and let Gods sort them out*
Vastaa lainaten