Kulman ajokausi jatkuu jälleen runsaan viikon päästä lauantaina 10.4. Toivottavasti lumet ovat sen verran reiteiltä laskeneet, että porukka pääsee ihan oikeasti ajelemaan eikä pelkästään nuotiotulille makkaraa käristämään. Mikäli sääennusteet pitävät paikkansa niin reiteillä on lumisohjon lisäksi ihan kivasti vettäkin

ja suolutakotkin ovat ehtineet sopivasti pehmenemään
Ajelemaan pääsee klo 10 lähtien ja metsästä poistutaan klo 17 korvilla, jollei muuta ilmoiteta.
Ennakkoilmoittautuminen pakollinen to. 8.4. klo 21.00 mennessä SÄHKÖPOSTILLA
hallitus@tapua.fi JA
antti.karhu@fjdc.org
Ajelun osanottomaksu 10 € jäseniltä (TapUA ja FJDC) ja 20 € vierailta. Nuotiotulet ja reittikartta kuuluvat hintaan ja nuotio on veloituksetta myös ulkoilijoiden käytössä
AUTOSSA JA MÖNKKÄRISSÄKIN TULEE OLLA LEIMATTU JA TOIMINTAKUNTOINEN SAMMUTIN!!
Muista pakollisista varusteista löydät tarkempaa tietoa osoitteesta
www.tapua.fi ja
www.fjdc.org
Mönkkärit ajelevat Kulman reiteillä samoin säännöin kuin auto
t!!!
Kaikille Kulmaan tulijoille tähdennetään, että MAANTÄYTTÖALUEEN RINTEET JA RUDUKSEN KENTTÄ ovat KIELLETTYÄ aluetta. Myös pysäköinti Ruduksen kentällä on KIELLETTY!
Pitkät yhdistelmät saa käydä kentällä kääntämässä.
OHJEENA TRAILERIEN JA KULJETUSAUTOJEN PYSÄKÖIJILLE: KULJETUSKALUSTO PYSÄKÖITÄVÄ KEULA PALUUSUUNTAAN ELI TÄYTTÖMÄEN PUOLELLE TIETÄ!! TULOSUUNNASSA OIKEALLA PYSÄKÖINTI SALLITTU VAIN HENKILÖ- JA PAKETTIAUTOILLE !!!
TÄMÄ SIKSI, ETTÄ AJOTIEN KESKIALUE PYSYY VAPAANA SORA-ASEMAN LIIKENTEELLE !!
Kulman säännöt ja lisätietoa osoitteesta;
www.tapua.fi ja
www.fjdc.org
LUMIKELIT KUN ON NIIN KETJUJAKIN SAA KÄYTTÄÄ JA OVAT JOPA SUOSITELTAVIA
Ja niille, jotka eivät Kulmakorvessa ole ennen käyneet niin osoitehan on Kulmakorven tie, Espoo. Turun moottoritieltä Ämmässuon (Nupurin) liittymästä pois! Kulmakorventien loppupäässä opasteet ajoalueelle!
Nuotiopaikka/ilmoittautuminen;
Pohjoinen leveys 60 astetta 14.128 minuuttia, Itäinen pituus 024 astetta 33.422 minuuttia (koordinattijärjestelmä WGS84)
Kartan löydät osoitteesta
www.tapua.fi
Tervetuloa ajelemaan tai vaikkapa vain ulkoilemaan Kulmikseen.
Kulman uudet lippiksetkin ovat tulleet ja niitä löytyy ajopäivinä päivystäjältä hintaan 15€/kpl

MP
www.tapua.fi
www.fjdc.org