Ei ne turhaan ole rangeen niitä SU kaasareita laittanu. Eli tässä kohtaa tekis mieli sanoo, että mitäs laitoit Holleyn. Ja on muuten aikas iso hollikka nuin pieneen koneeseen.
Mutta asiaan. Tarkista bensan paine ja säädä bensapintojen korkeus oikeaksi ja kokeile uudestaa. Holley.com sivuilta on ainakin ennen löytynyt ohjeet bensapinnan säätöön. Ja jos edelleen ongelmia, niin koita laskea bensapintaa hieman alle ohjearvon. Seuraavaks voi tulla ongelma, että pitkään lätkä laudassa ajaessa bensa loppuu uimurikammioista. Niin ja sit yks on, että ku uimurikammioista tulee huohotin putket ylös, niin yhdistä ne kumiletkulla ( U ylösalaisin) ja korkeimpaan kohtaan nirhaa huohotusta varten reikä. Ite jouduin kaasarin huohotinputkia jatkamaan jarruputkella ja super-epoksiliimalla(ei sula bensan kanssa....ei ainakaan vielä ja vuoden ollu jo käytössä) että sai niihin kumiletkun luotettavasti kiinni.
Mutta kuten jo alussa vihjaisin, niin originaalit toimii hiton hyvin, kunhan nekin on kunnossa ja säädetty. Esim. Rangen voi vetää niin kallelleen, että ö-paine valo palaa, mutta motti käy silti ihan hyvin. Testattu juttu. Ongelma on, että tankista ei tuu kauaa kamaa siinä asennossa....paitsi jos tankki olis lähes täys.
Formula Off Road Kicks Ass