Näytä yksittäinen viesti
  #493  
Vanha 01.03.2010, 13:12
mikjus:n Avatar
mikjus mikjus ei ole kirjautuneena
Moderator
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 5.965
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja tepa78 Näytä viesti
Pikuppi rojektiin kanssa laitettiin hoojiin rattiakseli ja kyllä siinä hehku toimii, just ennen starttiasentoa on hehku... on kylläkin jostain vanhasta hoojiistä, oisko uudemissa erinlainen?
Ihmettelin kun avaimesta löyty yks asento lisää ja hitto tossa nyt kiinni olevassa 1981 tai 1984 HJn rattitolpan lukossa on kuin onkin se G eli hehku asento. Sähkökuvissa sitä ei ollut eikä toisen rattitolpan lukossa (1985 HJ) jota tohon ekana mallailin. Nykysellä kytkennällä starttaa siis G asennossa ja siitä voi vielä kääntää pykälän eteenpäin oikeaan START asentoon. Täytyy ottaa silmä käteen ja korjata tänään kytkennät.

Sain jo valokatkaisijan siirrettyä pelkästään HJn viikseen ja seuraavaksi vuorossa on pyyhkijät ja pissapoika. Toivottavasti hjn ajastinreleen saa toimimaan bjn pyyhkijän mottorin kanssa. En ole vielä tutustunut miten se on näissä toteutettu. Tihku olis kova sana.
Vastaa lainaten