Käytännössä se SJ413/samurain kaasari on lähes aina pois säädöistä ja siksi saa paskan maineen. Se nerdon suskassa oleva kaasari on paras mitä minulla on ollut ja sillä bensan kulutus ja kulkeminen oli ihan kiitettäviä.
Teoriassa se on ihan hyvä kaasari JOS sen vaan joku osaa ja viitsii säätää kohdalleen. Jenkeissä ovatten laitelleet Webereitä, Hunday Ponyn kaasareita, Vanhojen Triumppien kaasareita jne jne.
Jenkeissä oli joku paja joka on erikoistunut suskan kaasareiden sielunelämään ja kaikki ketkä ajaa heidän säätämillään kaasareilla ovatten ainakin POR:n palstalla tosi tyytyväisiä.
valkeakosken suzuki guru on laitellut Strömbereitä suskaan muistaakseni swiftin imusarjalla ja toimii kuulemma sekin paaaljon paremmin ku alkuperäinen. Vaati kuitenkin alumiinihitsaamista (sekin muistaakseni).
Lohdutukseksi ilmoitan että Vitarassa on vielä sekavampi, monimutkaisempi ja huonommin toimiva kaasari. On joku mikunin tekele.
Kun vaan saan aikaiseksi niin vaihdan omaani vaakaimu tupla weberit Calminin imusarjalla. Ne on ainakin helpommin säädettävissä ja tyypiltään lähes prätkän kaasarit eli TOIVOTTAVASTI ne myös toimivat maastossa jota pystyimu weberit ei tee.
HUOM! ANONYMOUS IS GAY