Lataushomma (kai) selvitetty.. laitoin pelkästään B+ sekä D+ johdot paikallee.. valot toimii ja 13.9 lataskii ku mittailin.
Tänää oli myös sellanen historiallinen hetki et pääs viemään huussin ulkoilmaan ja pikkasen jopa kokeilemaan..
muutamat pihakuvat
ovet olis kivat ku tuloo lunta tupaan aika huolella..
katkasija paneeli redi
kohta pitäs mennä keulaputket hitsuuttamaa valmiiks, virittelin vehkeetki jo valmiuteen.. pari neuvoa antavaa tähän väliin ni käsi on pikkase vakaampi!
sellattis...
koeajo suju murheitta.. öljyvalo välillä palo mutta hyvin vahva epäilys että öljykello paska.. kun ei sit kuitenkaan välillä taas palanu vaikka kuuma kone ja tyhjäkäynnillä alle 1000 rpm..
välitykset vaikuttas ainakin olevan aikas kohillaan.
alusta on jäykkä ku jossain rata autos, joutuu käydä ostaa ohuempilankaset jouset ainakin taakse. nyt 12mm ja biltemassa tais olla vastaavat jouset joissa 10mm lanka..
no, laitetaas nyt vielä pikku video koeajolta
http://www.youtube.com/watch?v=rJChVrhCJgA