Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 19.01.2010, 12:37
Marcus78:n Avatar
Marcus78 Marcus78 ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 15.11.05
Sijainti: Kalanti, Finland.
Viestit: 576
Post

Jumissa.com talvisafari Kalannissa 21.2


Tervehdys!
Talvisafari, joka on tarkoitettu hiukan rakennetuille rekisterissä tai siirtokilvissä oleville autoille.
Hiukan rakennetulla tarkoitetaan tässä tapauksessa maastoon tarkoitettua rengasta ja kuskilta sellaista asennetta että ajetaan maastossa eikä maantiellä.
Mitään rengaskoko rajoitusta ei sinällään ole, se on sitten eri asia ketä löytää haastetta iso pyöräisille

Tässä offroadpajan hyödyllinen linkki koskien safarivarustusta:

http://www.offroadpaja.fi/Apu/Safarivarustus.htm

-Paikka: Jumissa Ay:n maastot Kalannissa ja Laitilassa.

Kokoontuminen Häähäntie 835 23600 Kalanti/Uusikaupunki.
Vanhan Sairisten koulun kenttä.

-Autojen max. lukumäärä: n.20

-Ajoaika: Safarin on tarkoitus alkaa klo 10.00, joten olethan paikalla hyvissä ajoin ja ajoon on varattu koko päivä.

-Hinta: 20e/auto. Järjestäjä tarjoaa kahvit laavulla/nuotiopaikalla, muuten oma evästys mukaan.
Maksu paikan päällä euroilla.

Ajettavaa maastoa on reilu 300ha ja maasto on pääasiassa vaihtelevaa, ei kuitenkaan vaikeaa ja pahimmat kohdat pääsee suurimmaksi osaksi kiertämään.
Porukka on tarkoitus jakaa 1-3 ryhmäksi (riippuen osallistujamäärästä) ja järjestäjän autoissa on vinssi, liinoja, maastotunkki, moottorisaha yms tarpeellista varustusta.

Vehmaantie 1057 23600 Kalanti/Uusikaupunki on myös ilmakompressori vapaasti käytettävissä.


Ilmoittautumiset: 19.2 mennessä osoitteeseen info(ät)jumissa.com tai palstan kautta privana minulle.
Ilmoitathan nimesi, yhteystietosi, auton millä olet mahd tulossa ja henkilömäärän, jotta osataan varautua.

Kyselyt: Markus Rinne 0500-744668
Jani Utrila 0400-978839

__________________
-Pieru on paskan postimies-


www.jumissa.com

Viimeksi muokannut Marcus78 : 20.01.2010 12:57 Perustelu: Ilmon täydennystä
Vastaa lainaten