Tämän päivän asennus olikin astetta päähän ottavampi. Tarkoitus oli siis vaihtaa rattilukollinen ohjaus pylväs.
Töötti napin alla ei harmi kyllä ollut mitään kaiverruksia tai muuta.
Alta löytyi tälläistä
Ja Apinan jälkeläisinä rakennamme ulosvedin systeemin, joka ei toimi.
Ja tämän erehdyksen jälkeen todettiin, että olemme oikeasti apinalle sukua. Otimme raa´an voiman, ja ratti putkea pitkin liian isolla kiinto-avaimella. Liian isolla voimalla lyödessä. Rattihan irtoaa vauhdilla.
Vahinko että känny oli väärin päin kädessä ei tullut kuvaa irroneesta ohjauspyörästä.
No sittenhän päästiin irroittamaan Kannatin palikkaa, josta ei myöskään ole kuvatusta (myös vilkun vipu irrotettiin tässä välissä)
No Sitten putken ala päässä oli tuommoinen kiristys. Venäläinen on viisas ja toinen kanta 12mm ja toinen 13mm.
Kiristin irtosi ja oli aika nousta taas fiksuna kuskin paikalle repimään tuota putkea. Ja ei eka hellä veto auttanut mitään. Lisää voimaa JA VOI VIINERI, ETTÄ VOI SATTUA. toinen kuhmun alku edellisen viereen. Tässä kohtaa totesin, että parempi mennä sisälle ehkä avaamaan lonkero.