Viestiketju: "KAKI" uuteen nousuun
Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 29.12.2009, 11:19
kaistapää:n Avatar
kaistapää kaistapää ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 21.02.09
Sijainti: kontiolahti
Viestit: 488
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja JAMANT Näytä viesti
Tossa on YJ:n letkun mitta: http://www.jamant.fi/jarruletku-yjxj...152-p-467.html , mittaa oma letkus (siis auton takajarruletku) ja vertaa mittaan!!
enpäs olekkaan muista sivuiltasi huomannut,mittalemaan.

nyt kun virittelin toisen akun takapäksiin niin sit seuraavaksi odessä latauspiuhan(laturi-akku) vaihto topakampaan,heräsi jälleen kyssäri että miksi se kulkee kyseisen releen läpi?
http://www.jamant.fi/starttirele-xjm...98-p-2682.html
ensimmäien kerta kun moisen läydön tein.on jenkit laittaneet törkeän pienellä piuhalla laturin virrat kulkemaan.voiko huoletta laittaa reilumman laturista releelle ja releeltä aku(i)lle.ihmetyttää kun kummatki kyseiset piuhat menee samaan nastaan.olispahan jo valmiiksi kun isomman laturin laitto jossain vaiheessa edessä.eikä se pahenna nykystäkään tilannetta.tahtoo jo käydä aika lämpimänä kun reilusti kulutusta päällä.
__________________
krapulan parantaminen viinalla on yhtä tarkkaa kuin ripulin parantaminen pieremällä
liika tarkkuus osoittaa teknisen kypsymättömyyden.
Vastaa lainaten