Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 25.12.2009, 07:38
Skorpioni Skorpioni ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 12.04.07
Sijainti: Suomi
Viestit: 1.151
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja H_Nietu Näytä viesti
Kyllä siinä muutama ajatus ja mielikuva vilahti kun lapset olivat kuin jostain toiselta planeetalta joulupukkia odotellessa, tervehtiessä, lauluja laulelleen, joulupukkia auttaen lahjojen jakamisessa jne.
Voi kuinka kaunista katseltavaa se on. Siinä on jotain alkukantaista ja silmiä hivelevää innostuneisuutta.....
Vuosi vuoden jälkeen sydäntä lämmittää, kun näkee lasten riemun. Tulee mieleen oma lapsuus, kun vielä uskoi joulupukkiin.

Hieman sielua riipaisee, koska kohta usko joulupukkiin häviää lapsilta ja saa kuulla, miten sinä äiti olet valehdellut meille tuollaisen asian ja valehdellut vuosia meille. Vihaan itsekin yli kaiken valehtelemista!

Toinen lahja, mistä olen aivan älyttömän iloinen, on se, että hartiassa ollut lihaskipu ja muutkin kivut koko kehosta hävisivät viime yönä. Luulin jo, että sikainfluenssarokotteesta olin saanut jonkun reaktion.
Vastaa lainaten