Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja solihull
Tervehdys!
onko UCB vain rooli tässä koko teatterissa jota ohjaa joku Hannibal Lecteri älyn omaava yhteiskuntaan sopeutumaton älykkö?
TT
|
Tämä suorastaan sykähdytti, niin loistavan oivaltavaa sisältöä ja verbaliikkaa vihdoin ja viimein, pointsit tälle kommentille!
Etkös olekin jo huomannut, että täällä on jo usean sivun ajan koitettu kertoa että on erityisen raskauttavaa mikäli mahdollista rikollista toimintaa on johdettu järjestäytyneesti ja Suomen oikeuskäytännössä on jo olemassa rikostapauksia joissa tuomioon raskauttavana tekijänä on pidetty sitä, että rikollisliigaa on johdettu kuin armeijaa;
Joten siinäpä varsinainen organisaatio
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=42676
Ja tähän seuraavaan tarjoaisin tätä:
Hannibal Lecteri älyn omaava yhteiskuntaan sopeutumaton älykkö
Korostettakoon että kyseinen henkilö ei käytä hamppua eli kannabista missään muodoissaan, keppanaa ja Suomi-viinaa menee kyllä melko reilusti niinkuin kunnon kansalaisella pitää mennäkin ja peltohommat kulkee kuin höyryveturilla ajaisi.
Armeijakunta on jämynä meilläpäin
http://www.youtube.com/watch?v=TBSck...eature=related
http://www.youtube.com/user/Urbancit...31/syzzwHZKpCM
Saisikos niitä avunantosyytteitä jo pikkuhiljaa aikaiseksi kun tuo esitutkintakin on vielä tästä viimeisimmästä kasvatuksesta edelleen kesken ja kaveri pasteeraa tuoreella kynnöksellä ja Loimaan kaverikin kastelee kukkia netissä minkä ennättää? Virkavalta, herätys! Syytä epäillä-kynnyksen on "syytä epäillä" täyttyneen? Pistäkäähän kaverit koville, siellä on sanavalmiit heput odottamassa kuulusteluun pääsyä esim. avunannosta mahdolliseen törkeään huimausainerikokseen niin arvioidaan sitten jälkikäteen mahdollisen toimimattoman hamppulainsäädännön ja hamppuhumpan kokonaiskustannuksia- miljoonahan tähän on jo tähän mennessä huvennut kuulemma.Valitan, mutta ei liene oma vikani koskapa laissa sanotaan että hampun eli kannabiksen kasvatus ei ole kielletty kunhan se ei tapahdu rikoslain määrittelemällä tavalla laittomaan käyttöön,samoissa pykälissä tosin todetetaan että kannabiksen hallussapito on kielletty. Hyvin toimii laki, way to go, Suomi! jatketaan vaan samaan malliin!
http://www.youtube.com/user/Urbancit.../3/nlwhgxFNXM4
http://www.youtube.com/watch?v=rjUamKIMmG4
Että tältä pohjalta kun kerran puheeksi tuli.