No niin motivaatiopuuska iski ihan yllättäen.. Etuperä on vaihdettu, vielä kun asentaa pelkääjän puolen murroksen niin onkin jo ajokunnossa. Viimotteen päälle vehkeet kunnossa, kun paratiisi offin jälkeen toukokuussa tuli ainoastaan vauriot tutkittua ja pestyä. Oikeasta etupyöränlaakerista ja murroskotelosta tuli harbor cruisers vaseliinia (tm) eli veden seassa muutama vaseliinipaakku. Raakaa ajoa ni ruosteet tasottuu.
Meinasin jo luovuttaa heti seittemän jälkeen ku talliin hiippailin. Ensin puolisen tuntia siivousta ja akun piuhoja kiinni, sitte starttaamaan ja heti puolen tunnin päästä lähti käymään. Toivottavasti huomenna & la:na hieman nopeemmin starttaa. Pihalla kääntelin ympäri ja jäin melkeen pihatielle jumiin kun eturengas 0,1bar paineilla pisti niin vastaan ettei takavetosena jaksanu mäkeä kiivetä takasin pihalle.
Bensapumppu tarttis kans hommata, sit vielä pintapeltejä vähän ruuvailla kiinni. Traileri olikin jo pihalle ilmestynyt, kunhan vielä joku tulee la-aamulla ottamaan sen koukkuun kiinni