Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 16.10.2009, 11:20
uokki uokki ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 04.09.09
Sijainti: Heinola
Viestit: 745
Perusasetus

Haastekisaa,kiva kiva


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Jare Näytä viesti
Ei ihan mihin vaan, vaan samaan luokkaan Vellun kanssa, ku niillä on riita ja haaste ratkaisematta. Eli ne ainaki ajaa samassa luokassa keskenään, ku oli kuulemma ollu sen verran kiivasta sanailua, että kumpi on kovempi jäppinen ajaan
Joo,ajakoon samassa luokassa kunhan rengas sääntö yms täyttyy.Tokihan Aikuiset Miehet pitävät cooleri kypärät päässä ettei tule ylilyöntejä tai lyöntejä yleensäkään.
Kyllä tolla lenkillä miehestä mehut valuu,ei tarvi edes puristaa.Olen aika kovakuntoinen,tottunut ajamaan vääntämään, ja paljon kuljen metsässä vauhdikkaasti koirien kanssa ja ilman,silti hiki valuu ihan kivasti kun kierroksen vauhdilla vetäsee.Vaikkei ajoaika olekaan ton pidempi niin kyllä kisa oikeasti on kestävyyskisa,lähtösuoralla ei kukaan voita mitään.
Jos oikein tyhmästi ajaa niin voi helpostikin tuplata kierrosajan, ja mikäpä kivempaa haastekisassa kun lähteä vetää kierroksen takamatkalta kaveria kiinni,THIS IS RACE!
JOS joku lopettaa ajamisen syystä ettei jaksa niin meillä on tarjolla Tarjatyyppisiä mammamekkoja,ja niitä
kyllä saa sovitella jos ei parempaa syytä keskeytykseen kuin RAPAkunto..

MIKÄLI joku on tulossa perheen kanssa ja tai esim Kuljetus bussilla niin voimme yrittää järkätä autolle paikan niin että voi sieltä seurata kisan kulkua,myös oikeasti invalätkällä parkeeraavat huomioidaan.Ilmottakaa mikäli tarvetta,joku jo kerkeskin Bussille tilaa kysyä.
Vastaa lainaten