Näytä yksittäinen viesti
  #140  
Vanha 03.09.2009, 20:19
Urbancityboy:n Avatar
Urbancityboy Urbancityboy ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 24.09.06
Sijainti: Savo, Finland.
Viestit: 1.250
Perusasetus

valitan


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja R-Lempiäinen Näytä viesti
Vieläkö noita bj:keuloja löytyy/valmistetaan??
Tästä kyseisestä asiasta jäi minulle niin paha mieli etten ole pahemmin asiaan enää ottautunut, ei ole myöskään varallisuutta niin paljoa että olisi mitään mahdollisuutta ostaa muottiainetarpeita ja tehdä kunnollisia toimivampia muotteja. Myöskin olen havainnut että noita lasikuituaineita haistellessa saattaa olla vaarassa muuttua ajan oloon eräänlaiseksi ailahtelevaksi älykääpiöksi ja kun tuo terveys on ollut jo automaalien kanssa kohtalaisella rasituksella niin hommaan pitäisi keksiä jotkut muut aineet. Varoittavia esimerkkejä puutteellisten tilojen / suojainten käytöstä ja lasikuitutöissä käytettävien kemikaalien aiheuttamista haitoista on todellakin jo olemassa ihan riittävästi näin lähipiirissäkin. Mielelläänhän noita BJ:nkin korvausosia muutoin tekisi.

Erittäin voimakas paskan maku jäi tuosta projektista jos kai saa sanoa. kesä meni kivasti pakkelipölyä hengitellessä ja palkaksi jäikin sitten pari lokasuojaa. Kuten sanottu, netistä valmiit tilaamalla olisi todellakin päässyt vähemmällä mielensä pahoittamisella.

Voithan toki soittaa kaverille joka noita malleillani ja osittain tekemilläni muotella valmistettuja osia tässäkin omassa topikissani edelleenkin kauppaa, jospa sieltä osat sitten ajallaan valmistuvat. Olipa kiva tärvellä ja hitsata umpeen alkuperäisiä osia parin keulan verran.

Tuossa henkilö jolta osia nykyään voi kai kysellä:



Linkkiä kivoihin kuviin kyseisestä aiheesta

http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=1138

http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=32525


- paskaa käteen duunarille. com-

Viimeksi muokannut Urbancityboy : 03.09.2009 20:30
Vastaa lainaten