Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja nikodeemus_87
elikkä ajattekin tännekki laittaa kysymystä et onko kelleen kaupattu alla olevia renkaita..
en löytänyt mitään parempaa paikkaa foorumeilta mihin ois voinu laittaa tän.
elikkä kaverilta on varastettu keminmaasta viikko takaperin:
1-sarja(4kpl) rattorinmetsäkärryn vanteista tehtyjä OFF ROAD renkaita, joissa on päällä mettäkärrynrenkaat
tunto merkkejä: eli kumeihin(renkaisiin) leveisiin uriin leikattu itse lisä urat, 15.5 leveät itse tehdyt/muokatut vanteet. lisään kuvan ja tarkempaa tietoa,kunhan kaveri kotiutuu..
ja sarja(4kpl) mudterrain RENKAITA: näistä ei kummempaa tietoa vielä, mutta lisään näistäki tietoja kunhan kaverin saan kiinni..
jos jollekkin kaupataan kyseisiä räpättimiä niin ilmoitusta tulemaan vaikka privana, rattaiden löytöön johtava vinkki/tiedon antaja saa löytö palkkion!!
KIITOS.!
NIIN JA : anteeksi tämä meijjän murre ku ei aina ymmärrä ite sitä että kaikki eivät sitä ymmärrä.
|
Selvennys.
Rattorinmetsäkärryn vanteista tehtyjä OFF ROAD renkaita=traktorivetoisen puutavaraperävaunun vanteista tehtyjä (nykysuom. duunattuja) OFF ROAD levypyöriä.
Joissa päällä metsäkärryn renkaat=levypyörillä traktorivetoisen puutavaraperävaunun kumit.