Viestiketju: Jeep GC:n laatikosta
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 13.08.2009, 09:04
JAMANT:n Avatar
JAMANT JAMANT ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 07.05.03
Sijainti: Espoo, .
Viestit: 4.072
Perusasetus

Ei ole Grand Cherokeissa AW-4 -automaattia, paitsi vain (siis vain) 1993 malleissa ja vain kuutoskoneissa!!

TPS tai vaihteiston nopeusanturivika (nopeusanturi sijaitsee vaihteiston vasemmalla puolella, jakolaatikon edessä, ensimmäinen töpseli silläpuolella jakolaatikon edessä)!! Anturi on todennäköisesti toi: http://www.jamant.fi/nopeusanturi-cro4800879-p-907.html (vuosimallijako ei täsmää, kun en ole jaksanut joka osaa filmiltä vuosimallijaolla etsiä)!!

EDITTIÄ: Katsoin filmiltä ja näköjään ei kasikoneisessa (vaihteisto 46RH) ole koko anturia!!! Ainakaan filmiltä ei löytynyt!!! Kuutosen perässä olevat automaatit on 44RE ja 42RE -vaihteistoja ja niissä on vastaava anturi, mutta numero ei ole sama kuin edellämainitun linkin numero!!!

EDITTIÄ 2: Ja linkin anturi on sama noissa 94-98 mallin kuutos automaateissa vaikka numero on eri filmillä, ainakin ne numerot kääntyy samaan tuotteeseen!!!

Viimeksi muokannut JAMANT : 13.08.2009 09:37
Vastaa lainaten