Ei ole Grand Cherokeissa AW-4 -automaattia, paitsi vain (siis vain) 1993 malleissa ja vain kuutoskoneissa!!
TPS tai vaihteiston nopeusanturivika (nopeusanturi sijaitsee vaihteiston vasemmalla puolella, jakolaatikon edessä, ensimmäinen töpseli silläpuolella jakolaatikon edessä)!! Anturi on todennäköisesti toi:
http://www.jamant.fi/nopeusanturi-cro4800879-p-907.html (vuosimallijako ei täsmää, kun en ole jaksanut joka osaa filmiltä vuosimallijaolla etsiä)!!
EDITTIÄ: Katsoin filmiltä ja näköjään ei kasikoneisessa (vaihteisto 46RH) ole koko anturia!!! Ainakaan filmiltä ei löytynyt!!! Kuutosen perässä olevat automaatit on 44RE ja 42RE -vaihteistoja ja niissä on vastaava anturi, mutta numero ei ole sama kuin edellämainitun linkin numero!!!
EDITTIÄ 2: Ja linkin anturi on sama noissa 94-98 mallin kuutos automaateissa vaikka numero on eri filmillä, ainakin ne numerot kääntyy samaan tuotteeseen!!!