Nostetaanpa vanhaa topicia niin ei tarvitse uutta tehdä...
Itellä on käynyt mielessä tuupata kierrejouset lässähtäneisen jousipakkojen avuksi ja hommata pidemmät iskarit. Nyt mietityttää vain tuo etupään toteutus, koska kuskin puolella tulee ahdasta jos kierteet laittaa lehtipakan ja rungon väliin (ohjausvarsi jää aika pahasti eteen). Mitenkä olette toteuttanut tuon etupään? Minkä vehkeen jousilla? KUVIA?
Takapää varmaan paras toteuttaa yhdellä jousella keskelle, eli toinen jousilautanen perän päälle ja toinen rungon poikkipalkkiin? Tuohan kelpaa katsastusmiehellekkin?
Iskarit on ollu myös mietinnän alla... HJ:n iskarit on pidemmät ja taitaa passata aika kivuttomasti paikalleen. Juttua on ollut myös A Omegan takaiskareista taakse, mutta niiden vaimennusteho mietityttää painavemmassa maastoautossa.
Kiitokset jo etukäteen vastanneille!
Edit: hakutoiminto on koluttu jo ihan loppuun illan pimeitä tunteina ja vanhat linkit ei toimi...