Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 25.05.2009, 09:29
whitejack:n Avatar
whitejack whitejack ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 14.02.04
Sijainti: Ii, Finland.
Viestit: 326
Perusasetus

Video 1/2


Löytyisi kanssa pikku videon pätkä. Keräilty autoja laidasta laitaan, mitä nyt lauantaina sattui silmiin osumaan, joten hapetusta vähän vähemmän.
Yritin pari päivää upata kokonaisena video filenä ftp:llä kotisivuille, mutta aina keskeytyi jostain syystä. Ja operaattori ei
tietenkään tue latauksen jatkamista

Eli nyt nämä on 25MB .rar paketeissa. Purkuun softana winrar tai ilmainen 7zip http://www.7-zip.org, jonka pitäisi
pystyä purkamaan myös rar-pakatut filet.

Itse video on .mp4 codekilla pakattu ja 720p(1280x720), joten yli viisi vuotta vanhemmat koneet eivät välttämättä jaksa pyörittää videoo. Jos kone on riittävän tehokas, mutta mp4 codekki puuttuu, niin silloin voisin suositella VLC-playeriä http://www.videolan.org/vlc jossa tulee codekit mukana.

Filet jaossa rajoitetun ajan, kunnes pukkaan 2/2 osan videosta jakoon. Osa1 koko n.20min ja vajaat 500Mb.


Ensimmäinen lataaja varmaan ilmoittelee, jos on korruptoitunut joku paketeista

Paavo laittoikin omalle servolle jakoon, joten .rar linkit poistettu.
http://stiletti.wipsl.com/videot/Off...i2009_720p.mp4

Viimeksi muokannut whitejack : 27.05.2009 19:17 Perustelu: rar linkit poistettu
Vastaa lainaten