Näytä yksittäinen viesti
  #130  
Vanha 22.05.2009, 08:43
pkarlstedt:n Avatar
pkarlstedt pkarlstedt ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 25.04.05
Sijainti: Riihimäki
Viestit: 470
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Minähän siis olen ostanut oman, asun siinä ja kun lääniä on niin perkeleesti niin vuokraan sitä myös eteenpäin Nytkin olisi 140 neliöö täysin tyhjää ja käyttämätöntä tilaa, jonka siis voisi vuokraa eteenpäin. Muutenhan en pitäisi koko vuokralaisia, mutta kun ne maksaa sen mun asumisen Sähkölaskut, vesilaskut, öljylaskut, vakuutusmaksut sun muut.
...

Mutta ei tuo kovin helppo operaatio ollut ja muille vaan tiedoksi että helpommalla pääsette kun rikotte lakia ja viskaatte heti ne pihalle. Ensinnäkin aikaa säästyy helvetisti, rahaa säästyy ja säästyy vielä vitutukselta. Nyt pitää sitten täys remontti tehdä sinne kämppään. Tapetit mäkeen, katto vaihtoon, lattia vaihtoon, keittiö uusiksi, vessa uusiksi.. huoh(
Aina kun tuntee itsensä oikein mahdottoman fiksuksi, kannattaa panna kädet kyynärpäitä myöten ristiin ja olla ihan hissukseen.

- p
__________________
Life's a bitch,
and then you don't die.
- Vanha vampyyrisananlasku

Viimeksi muokannut pkarlstedt : 22.05.2009 08:46
Vastaa lainaten