Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Gulo
Oletko ollut tyytyväinen alustaan? Kiinnostaa vaan kun olen itsekkin 3"seen kallistumassa. Onko maantieajossa siedettävä?
|
Eilen tuli uudenlaista tuntumaa alustaan. Akinpajalla otettiin startti käsittelyyn ja saatiin se vielä pienen kiroilun jälkeen paikoilleenkin. No lähin sitten helevetin liukasta metsäautotietä kotia kohti,enkä päässyt pitkällekkään kun auto suistui kaikkien suosimaan ajouraan ja alkoi heitellä sinnetänne. Vauhtia oli noin 55kmh.Eipä ehtinyt kissaa sanoa kun mentiin peräeellä menosuuntaan ja samassa rengas tormäsi pientareenpuolelle ja auto nurin.
Kaikki tapahtui tosi nopeasti.Nastoja ei tietenkään ollut mutta jotenkin tuntuu että liika helposti se nurin meni,nousihan siinä pikkasen painopiste.Akin Cruiserilla vinssattiin Läjä orkkisasentoon ja menoks.Kuskinpuolen oveen lommoja ja pikkasen öljyä pihalle.
http://forums.offipalsta.com/morbid_...attach/jpg.gif
Tuumattiin notta ens kerralla kaadetaan auto ja sitte tehdään se startti remontti,ei tarvi mennä auton alle kiroileen

.