Kiitoksia aina vaan, hieno on ohjelma
Tuota puskuria en kyllä itse käytä koskaan, joskus alkuun taisin ihmetellä sitä muutaman kerran mutta en ole hoksannut missä sitä tarvitsisin. Jos täytyy keskeyttää gps esim. kilpailun tilanteen tarkistamista varten niin sitten stoppaan suoraan punaisesta valosta. Tavallisesti jossain siirtymällä tai sitten kahvi/ruoka/tankkaus- ym. tauon yhteydessä. Muuten gps saa olla päällä koko ajan.
Isot rastipallukat häiritsivät hieman viikonlopun kilpailussa, tästä jo Japen kanssa juteltiinkin ja sattui nyt vaan olemaan sellaisia alueita joissa oli paljon rasteja pienin välimatkoin. Seuraavan rastin valintanappi olisi hyvä.
Sellainen kävi myös mielessä, että voisiko rasti näkyä jollain tapaa erilailla jos siinä on ruksi ruudussa "vaarallinen"? Ne olisi kiva nähdä erikseen samoin kuin aloitus/sisäänmenorastit, niiden etsimiseen työkalu eli se rastin haku numeron perusteella.
Ai niin vielä, kartan liikuttelu näytöllä hiirellä kiinni tarraamalla? Välillä on hieman hidasta saada jotain aluetta nopeasti näkyville nuolinäppäimillä ja zoomilla. Lähinnä kisan alla reittisuunnitelmaa tehdessä ja niitä jotain tiettyjä rasteja etsiessä.
Valmiiksi lasketut pisteet on mukava ottaa esille maaliin tullessa ja marssia suoraan kilpailutoimistoon.
Hyvä ohjelma ja kaikki rastit löytyi