Hauskaa oli
Kiitoksia järjestäjille. Muutama mukava seikka. Monissa rasteissa oli riittävästi narua ja lapun sai helposti käännettyä kuvattavaksi. Rastien pisteitys oli vaihtelevaa. Muitakin kuin 5 ja 0 loppuisia pistemääriä. Kivat ajoalueet. En ole koskaan päässyt hiekkakuopalle mäkiä ajelemaan, joten niissä hapetus oli hauskaa.
Joskus puolenyön jälkeen alkoi Jeeppi vikistä. Sitä menin ihmettelemään ja toinen takajousi puuttui ja rengas hankasi lokasuojaan. Iskari oli katki ja ilman jouston rajoitusta pääsi jousi karkaamaan. Onneksi jousi löytyi lähistöltä. Ei mitään käsitystä missä olisi katkennut. Korvattiin iskari narulla ja otettiin sitten helpompia rasteja. Yksi alue jäi lopulta ajamatta.
Otettiin kuvia siitä Rubiconista. Kyllä siinä sellaisia jälkiä oli, että olisi kaatunut. Auton pelleissä ei ollut vammoja. Nojailukaaret suojasivat. Kovassa katossa oli muutama murtuma. Oli varmaan saanut sivu tönäisyn.
__________________
Just do it
Jeep Wrangler Sahara 4.0L 1997
Jeep Wrangler Sahara 4.0L 2000
Jeep Grand Cherokee 4.7L 2000 Quadra-Drive
Viimeksi muokannut jappe : 08.03.2009 19:47
|