Viestiketju: MUSTA LISTA
Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 02.03.2009, 11:02
sjeeppi:n Avatar
sjeeppi sjeeppi ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 03.03.05
Sijainti: Böle, Sjundeå, Finland.
Viestit: 2.045
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
No jaa. Itselläni on tuolta merkiltä aika monia laitteita. Eikä voi kuin kehua niitä. Takuu toimii helvetin hienosti. Itse laitteethan on täyttä paskaa, mutta sen tietää jo siitä hinnasta. Ei tarvi viedä kuin rikkinäinen laite ostopaikkaan ja saa heti käteen uuden. 2v takuu vielä yleensä niin siinä ei paljon laitteelle tule hintaa kun melkein aina on uusi laite käytössä.

Se nyt on vaan omaa typeryyttään jos kuvittelee että 40€ poravasara vastaisi jotain makitan 500€ poravasaraa.. Itse ainakin käytän noita halpoja paskoja. Ei vituta pätkääkään kun ne hajoaa. Enemmän se vituttaa kun se 500e makita poksahtaa heti kun takuu loppuu ja ainakin tällä hetkellä itselläni on käynyt aika usein niin että se kalliilla hinnalla ostettu laite hajoaa heti kun takuu loppuu. Esim. Whirlpoolin kodinkoneet on sellaisia.
Juu kotikäytössä ihan sama... mikä on
Ammattikäytössä olisin vähän varovaisempi, niin paitsi jos ei laske mitään työn keskeytymiselle, ja muille kuluille kun käy vaihtamassa aina uuden koneen, paitsi jos työmaa on myyjäliikkeen seinän takana.
__________________
Quot homines, tot sententiae. Ne sutor supra crepidem
Koeta välttää halpoja kopioita
Vastaa lainaten