Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Bänkster
Voithan sä aina pidättää sen niljakkeen kämpästä sen omaisuutta vuokrasumman edestä.. 
|
Hmm.. Vanha 21" putkitöllö vuodelta 90. Vanha 20e dvd-soitin. Röökin kärynen sohva, lastulevyinen röökin käryinen sänky ja siinä sen omaisuus onkin. Tai noh. Pornoleffoja siltä löytyy varmaan 50kpl.. niitä se pyörittelee 24/7.. Kait joku rotta niitäkin haluaa ostaa pois.
Lainaus:
Maksaakos se vuokran mukana sähköä/vettä tms:ää??
|
Sähköt se maksaa itse. Mutta jos sieltä sulakkeet nyt sattuu käryymään niin sille on tärkeempää saada kaljatölkki kuin sulake

Ja minähän en sen sulakkeita maksa. Vesi ikävä kyllä kuuluu vuokraan ja tuota lämpöäkään ei oikeen huone kohtaisesti pääse säätään. Patterit kun on vuodelta -48 ja termarit joltain 70-luvulta, eikä nekään taida toimia. Eli lämmön säätö hoidetaan niin että se koskee koko taloa
Mihinkään väkivaltaiseen ratkaisuun en oikeen lämpene. Kun omistaa talon ja sattuu töissäkin käymään niin minähän olen se maailman suurin rikollinen jos jotain tirvasen. Nuo ressukat kun kärsii siitä niin paljon. Onhan sillä muutamaan otteeseen ollut jo musta silmä kun on käynyt ränkyttämään väärille ihmisille.
Mutta pitää huomenna käydä käräjäoikeudessa tekemässä tuo häätö homma. Pääsee siitäkin sitten eroon. Sossuunkin pitää varmaan soitella että ne kait hoitaa sen mahdolliset vuokravelat jos se ei niitä maksa. Sossuhan sen vuokrasta osan on maksanut. Pitää myös vinkua sossua maksamaan sen kämpän remontti, joka on aika epätodennäköistä että ne mitään maksaa..