Näytä yksittäinen viesti
  #8  
Vanha 04.01.2009, 21:34
Rekisteröimätön
Guest
 
Viestit: n/a
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mikki3011 Näytä viesti
Lantikka ehdottomasti....
Riittää puhtia sitten tiukempaakin paikkaan, eikä tarvii maksaa ihanälyttömyyksiä jostain "pikkunippelin kiinnittimen nastasta", ja saatavissa ERITTÄINKIN NOPEASTI, kun osaa ei valmistettu toisella puolella maapalloa, josta tulee kerran vuodessa tavaraa, ja eilen meni just tilausaika umpeen (ei pahalla Toyota-miehille!!!)
"Riittää puhtia sitten tiukempaakin paikkaan" diskoveryn 115hv kone ei kovin kovia kyytejä tarjoa etenkaan automaatti perässä. turha sitä on verrata land cruisereiden koneisiin koska ne on sen verran isompia d4d3.0 163hv ja 4.2 turbo diesel 204hv lähimpänä lähinnä hiluxin pienempi kone 2.5 d4d jossa on se 120hv isommassa hiluxin koneessa(ei tuoda suomeen on se 163hv)

sen verran varaosa palvelusta jotta niin HIDASTA palvelua ei ole saanut kuin land roverin varaosa myynnistä, tukivarren puslia ei ole kuulunut vaikka on tilattu jo vuonna 2005.

ja syy miksi armeija on siirtynyt kalliiksi käyneetä land-rover seikkailuista toyotiin, on juurikin tuo vara osien saatavuus sekä että huolto sijaitsee helsingissä mutta autoilla ajetaan sodan kylässä.

ja huom. varaosissa armeija on varaosien suhteen 1.sijalla, yksityiset voivat joutua odottamaan varaosia vaikka niitä olisi maassa, koska land roverin kaltaisen marginaali merkillä ei ole kovin suurta varaosa vailkoimaa, toisin kuin mailman suurimman autonvalmista jan toyotan varastot.
Vastaa lainaten