Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 02.12.2008, 10:23
KooPee:n Avatar
KooPee KooPee ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 06.11.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 2.663
Perusasetus

O: Alkuperäinen tai dieselöity Volvo C-30?


Ostetaan

Ranskalaisen toimeksiantajan lukuun etsitään suomesta alkuperäista erittäin hyväkuntoista Volvo C303(normi kaksiaks.) tai C304 (matala mäyris malli kolmeaks.) . Dieselöitäväksi tai valmiiksi dieselillä. Isot renkaat, vinssit tai korotukset ei kelpaa, ei saa olla isoja lommoja eikä ruostetta.
Jos kone jo vaihdettu, niin koneen täytyy täyttää dieselinä vähintään EURO-3 standardi tai bensakoneena vähintään EURO-1 standardi.
Autoon tullaan tekemään levyjarrut ja ohjaustehostin, joten sellaiset saa olla.

Kaverilla on yksityiskokoelmissaan jo yli toistasataa erilaista maasturia käyttö- tai museoentisöitynä ja oman ilmoituksensa mukaan paskaa ei ole tarkoitus kerätä nurkkiin.
Vaatimukset on siis kovat, mutta kyseisestä yksilöstä asiakas on valmis maksamaan oikeamielisen korvauksen.

Koo-Pee 020 74 90 876

Ajoneuvon sijainti ei ole ongelma, toivomus on, että jos on pitkällä, niin lähimmältä lentokentältä järjestetään mahdollinen kyyti hänen tavarantarkastajallensa.

Ostetaan

Vastaa lainaten