Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 19.11.2008, 15:28
LaaLaa:n Avatar
LaaLaa LaaLaa ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 10.01.03
Sijainti: Lahti, Finland.
Viestit: 6.247
Perusasetus

Jenkit ovat alkaneet järjestää aavikko-rock crawling kisoja joissa on nopeaa ja pahaa pätkää sekaisin.
Löytyy www.pirate4x4.com sivulta ja juutupesta hakusanoilla KOH eli king of hammers. Erittäin näyttävää toimintaa esim http://www.youtube.com/watch?v=VCqseKbFLlM

Rovajärven maastossa yhden suunnistuskisan ajaneena voin sanoa että maaston puolesta onnistuu varmasti. Reittien ei tarvi olla mitään mahdottoman vaikeita kun ajetaan kelloa vastaan.

Luokkajako on hieman kysymysmerkki, rengaskoko ei välttämättä vaikuta paljokaan. Vakiomoottori ja vakio akselit rajoittaa paremmin samoin kuin vakio jousitus.
Mielenkiintoa olisi kyllä lähteä tuollaista koittamaan jos tuollainen toteutuu. Ihan vaikka testimuotoisen "harjoitus"tapahtuman muodossa jossa kaikki voisi ajaa samassa luokassa ilman verenmakusuussa henkeä, vielä

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Miuge Näytä viesti
Mitenköhän tuo luokitus ois viisainta toteuttaa?Jos kiinnostusta on,niin mä voisin kysyä,että onko tuollanen toteutattavissa ja miten esim.LT:een järjestäjiltä vois kysästä,että onko mahkuja saada tällästä kisaa.Henkilökohtasesti rapajängällä "ajaminen" ei enää sytytä.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~
www.suzuki4x4club.fi
~~~~~~~~~~~~~~
Vastaa lainaten