juu, takimmaisesta jakiksesta sisäänmenoakseli. tämä on perimätiedon mukaan potentiaalinen sulakepaikka. hyvä kohta katketa kun ei mene laakereiden välistä, kaikki toimii askeissa normaalisti mutta jortinaalit ei pyöri!! mutta longfieldit näköjään kestää.....helpompi paikka olisi murroksia vaihtaa kuin jakiksia pudotella ja availla mutta käyhän se näinkin. amebariikasta löytyisi tosin lääkettä tähänkin vaivaan, jos nyt ei ala kestää niin koitetaan sitten seuraavaksi muka vahvempia osia ja vaikka 4.7 ratastuksella.
Mikko tollukka toi keripukin käydessään ja varastossa olevat tuplakepit halusivat välttämättä laatikkoon kiinni, siitä tämä turmio johtui. ei ole kyse välityksestä, voimasta tai pidosta..
pienet kiertymisen merkit oli havaittavissa, muuten murtopinta tasalaatuinen. tuskin mistään materiaalivaista kyse.
mutta kiitos nopeasti toimivalle varaosahuollolle ja Janille, jakikset paikallaan palkkipanssaria vaille ja sit taas ajetaan
|