Viestiketju: BJ jarrukummaa..
Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 27.08.2008, 07:46
Käyttäjä:n Avatar
Käyttäjä Käyttäjä ei ole kirjautuneena
Mestari
 
Rekisteröitynyt: 20.01.03
Sijainti: Rautajärvi, Finland.
Viestit: 4.855
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Cental73 Näytä viesti
viimoisia ongelmia katsastuksen tieltä raivatessa, tuli tällainen ominaisuus:

lintatessa jarrupolkimen pohjaan, syttyy kojelaudassa BRAKE valo, sen kai ei pitäisi syttyä jos ei vikaa? (Tosin kengät on vielä kaukana, takaa en kerinnyt säätämään joten siinä taitaa valon palamisen syykin piillä)

Sylinterit olen avannut ja puhdistanut, olivat aika jumissa. Kuuluuko niissä olla sellainen "välipohja" eli sylinterissä ei ole läpeensä reikää, vaan toinen kengänpääty (semissä säätörissa) on "kova".

Ja vasen etupyörä nakkaa lähes jumiin, kun pyörittää rengaspultit kiinni... Eihän noita kenkiä nyt voi laittaa väärin...koitin vähän lamellilaikalla kiillottaa rummun reunoja, vailla suurempaa tulosta, mutta jonnekinhan sen täytyy ottaa kiinni. Mitään kummempaa hinkkausjälkeäkään ei näkynyt.

Valoisampia päiviä odotellessa..
Alipainesäiliössä on pieni vuoto...kylä pitäisi kestää survaista montakertaa pohjaan.

Se originaali poijes sieltä kuskin penkin alta alustasta ja esim HJ:n alipainesäiliö konehuoneeseen.
__________________
Perillepääsy ei ole tärkeintä vaan matkanteko
SLCK#51
http://www.4x4cup.com/ http://www.ramin.fi/
3Tower takaisin
Vastaa lainaten