Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja VonLeka
Valitettavana asiana olen huomannut, että hinttimäisyys on viimeaikoina lisääntynyt valitettavan paljon nuorten miesten keskuudessa.
Muutoksen näkee jo torikuvassakin, mutta erityisen hyvin sen näkee ns. iltaelämässä. Etenkin viikonloppuiltoina on helppo nähdä, miten valitettavan monet pukeutuvat ja käyttäytyvät kuin homppelit, keskustelevat muotivaateostoksista ja käyttävät rahaa hiustenhoitotuotteisiin enemmän kuin ruokakauppaan. Myös neitimäinen juoruilu, diivailu ja erikoiskahvien litkiminen ovat nykyhomppelinuorison lempiharrastuksia.
Kerrosvärjättyä tukkaa ja homppelivaatteita näkee valitettavan paljon.
|
Missäs tuppukylässä Von Leka oikein asustelee? Ja etkös sä von Leka itsekin liikuskele enimmäkseen poikaporukassa? Siitäkin vois vetää jos jonkinlaisia johtopäätöksiä eli ulkonäkö saattaa antaa vääriä singnaaleja. Kannattaisko seurata muodin muutoksia eikä heti arvostella nuorisoa!