Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 21.08.2008, 22:10
Byrocrat Byrocrat ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.04.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 3.194
Perusasetus

Kulman ajelut lauantaina 30.8.


Kulmassa ajellaan lauantaina 30.8. Espoon 550-juhlaviikon merkeissä.

Edelliskerran jälkeen vettä on tullut lisää, joten kelit sen kuin paranee Uusia jaksojakin saatetaan saada käyttöön jos hyvin käy, mutta asia varmistuu vasta ensi viikolla. Ilman niitäkin haasteita varmaan jokaiselle riittää.

Ja Nordic-trialiinkin menijät ehtivät vielä koeponnistamaan (rikkomaan) kalustonsa, jottei tule vapaa-ajanongelmia ennen kisaa.

Ilmoittautuminen ennakkoon to. 28.8. klo 21.00 mennessä sähköpostilla osoitteeseen; hallitus@tapua.fi JA antti.karhu@fjdc.org
Ajelumaksu jäseniltä 10€ ja 20€ vierailta. Maksu suoritetaan tapahtuman päivystäjälle Kulmassa!

Ajelut alkavat klo 10 tietämillä ja päättyvät klo 17 korvilla.
Paikalle ilmaannuttava klo 12.00 mennessä jollei toisin sovita!

Makkaranpaistotulet talon puolesta kaikkien , myös ulkoilijoiden, käytössä

Jollei kiinnosta isolla autolla ajelu niin Kulmassa on mahdollisuus harrastaa myös RC-Krawlingia.
RC-ajeluista kyselyt; antti.karhu@fjdc.org

Jos haluat metsään ajelemaan, mutta et omista maasturia vaan mönkkärin niin silläkin voi tänä vuonna Kulmassa ajella samoin säännöin kuin autoilla. Autot tosin ovat etusijalla jos osanottajamäärät alkavat täyttyä.
Ennakkoilmo näissäkin pakollinen! Säännöt soveltaen samat kuin autoilla!!! Mm. SAMMUTIN kuten myös vakuutus PAKOLLISIA!

Kulmasta lisätietoa osoitteesta; www.tapua.fi ja www.fjdc.org

Tervetuloa Kulmakorven Off Road Parkkiin
MP


Viimeksi muokannut Byrocrat : 21.08.2008 22:23
Vastaa lainaten