Viestiketju: kerro mikä vituttaa
Näytä yksittäinen viesti
  #828  
Vanha 15.08.2008, 17:30
ugly_hj:n Avatar
ugly_hj ugly_hj ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 11.09.04
Sijainti: espoo, .
Viestit: 1.710
Perusasetus

käyttis menee ilmeisesti lunariin(oma syy),ei siinä mitään,mutta mulla oli ifistä kaikkein laajin kasko vielä kolme kuukautta takaperin,vaimo sitten päätti,lähteä kilpailuttamaan meidän vakuutuksia ja oli saanut mersuunkin halvemman vakuutuksen tapiolasta oli oikein kasko myöskin ,kuulemma ihan samanlainen kuin ifissä vaan 200 e halvempi per vuosi.
No nyt sitten ilmeni ettei tossa olekaan sitä 25% lunastusturvaa kuten siinä ifin vakuutuksessa olis ollu,kun ei ollut raskinut ottaa siihen sitä vakuutusta.Itse otin silloin ifistä ton lunastusturvan kun tulee kilometrejä kiesiin vähintään 40tkm vuodessa.
Ja sen kerran kun ei itse ehtinyt mukaan hoitamaan asioita.hieman vituttaa kun muutenkin kyrpi,kun joutuu tuota cruiseri vanhusta nytten rasittamaan ylimmääräisillä kilsoilla.