Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 14.08.2008, 05:37
HJ60:n Avatar
HJ60 HJ60 ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 18.06.04
Sijainti: Rovaniemi, Finland.
Viestit: 2.344
Perusasetus

Jotain tapahtunu välillä.

Vasen helma on paikallaan, parin kolmen sentin välein heftattu kiinni, pitää kait se vetää vielä koko matkalta. Siitä ei näköjään tullu kuvaa.

Oikeeta helmaa alettu tutkimaan, mutta palkki vielä laittamatta, joutuu tuolta yläpuolelta pikkusen laittamaan ennen palkin asennusta.








Sitte ku tuon oikean takarenkaan otin pois, niin huomasin että painuuhan se TSL siellä vasemmalla edessä vähän 0,7 bar paineella. Ennen talliin takasin ajoa piti vähän kokeilla renkaan joustoa, ku oli tuommonen kalikka ulottuvilla. Olkoon tää nyt sitä wannabe offausta, vai oliko se citioffia?


Ihan ei yllä etupuolelta maahan, takapuolelta jäi noin sentin irti.


Pitäs uus rengaspainemittari hommata, ku nykysessä on asteikko "supistettu" tuolla alle 1 bar, tarkotattu vissiin "normaaleille" renkaille.

Sitte oliki sadepäivä -> auto tallissa -> ei tulitöitä, niin piti pikkusen purkaa. Hyvin irtoaa tuo bitumimatto, niin hyvin että onkohan tuo paljoa resonansseja vaimentanukkaan. Tuommosella paineilmataltalla lohkeili isoina paloina, käsityökaluilla oli perinteisen notkeaa ja joustavaa. Siellä, missä on vieressä ollu paikka, niin on lämmenny hyvin kiinni, eli on hyvä ohje se että pitää lämmittää asennusvaiheessa. Voi olla etten uusia laita, lisätään sitte jos tulee melusa.





Tilanne sisäpuolella tällä hetkellä:














Nuo sinisellä maalatut on edellisen omistajan jäljiltä.
Vastaa lainaten