Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 02.06.2008, 14:23
MouhijärvenMies MouhijärvenMies ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 18.06.06
Sijainti: Hämeenkyrö, Finland.
Viestit: 583
Perusasetus

Chevy Van -72, 350+3-lov+12bolt, ANKIN ja CUMULUKSEN keikkabussi


Myyty



Täällä kun saa kaikesta aina aikaiseksi huutokaupan, niin kokeillaan tämmöistä...

Ei rekisterissä, leimalle hitsattavaa, jarrut, valot ym. toimii, ei ylimääräisiä väljyyksiä missään.

Uutena mennyt SPR Kiteen osastolle, ilmeisesti ambulanssiksi, rekisteröity 9.10.72, Imatran ajoissakin käyty -76, muutoskatsastettu 13.3.79, ilmeisesti silloin myyty siviiliin ja muutettu henkilöautoksi, 1.10.81 auton ostanut Stirnimaa A.Lindqvist &Co. Helsingistä (Anki Lindqvist).

Legendaarinen Suomen nopein keikkabussi, jolla kierretty festareita Cumuluksen ja myöhemmin muidenkin bändien toimesta.

Tekniikka alkuperäinen 350+ 3-lovinen rattimanuaali+ 12 bolt

Auto ei ole halpa/ilmainen, voin vaihtaa mielenkiintoiseen projektiin tai sopivaan setelinippuun. Satasten tarjoajat ja muut pellet voivat soittaa jollekin muulle... Tiukkaa hintaa ihan turha kysellä muutoin kuin lompakko kourassa paikan päällä.



Tämä on siis henkilöauto, täysin ajokunnossa ja toimivalla tekniikalla. Tekniikan himoitsijoita on välillä soitellut mutta ainakaan vielä en raaski tätä purkaa.

Asiattomia tarjouksia tänne, asiallisia myös puhelimella 0400-920 620

Auto Hämeenkyrössä

Myyty


Viimeksi muokannut MouhijärvenMies : 14.10.2009 08:01
Vastaa lainaten