Lainaus:
quote:
Helpottaa huomattavasti Kulmiksenkin offialueen ensivuoden tapahtumasuunnitteluakin kun ei tarvitse Trial-kisoja sinne sovittaa vaikka jo juhlavuoden kuniaksi sellaista alustavasti kaavailimmekin.<img src=icon_smile_blackeye.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>
|
Jatketaan tähän, vaikka meneekin hieman OT.
Mitä jos kuitenkin järjestäisitte ensi vuonna kilpailun, ns. seurojen välisenä kilpailuna, niihin saa tutustumislisenssin, kuten Junde jo aiemmin on kirjoittanut; "Tutustumislisenssi (entinen kertalisenssi) ei käy kalenteri kilpailuissa, sitä voidaan käyttää vain seurojen välisissä kilpailuissa, jäsenten välisissä kilpailuissa sekä harjoitus kilpailuissa!"
[/quote]
Ja tulijoita ois varmasti,kannatetaan vanahanviisan ehtotusta!
http://www.ipefix.fi
Tee sinäkin työstä harrastus...eiku..
[/quote]
Toivottavasti Sipoon kisa kaikesta lisenssi-purnauksesta huolimatta saa kohtuullisen määrän osanottajia, ettei järjestäjä ole tehnyt turhaa työtä.
Jos keskusjärjestön edustajat tekevät ikäviä päätöksiä niin turhaa on järjestäjälle kostaa boikotoimalla suurella vaivalla ja sydämellä aikaansaatua kisaa.<img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle>
Kun OT:ksi on jo mennyt niin en malta olla jatkamatta samasta aiheesta.
Rohkenen vahvasti epäillä että niitä tulijoita ensi vuonnakaan on sen enempää kuin nytkään vaikka seurojenvälisenä kisana ajettaisikin.Syitä kun tahtoo aina löytyä sitämukaa kun vanhoista putoo pohja! Tuppaa oleen enemmän noita "kyllä mä muuten mutta" -henkselin paukuttajia kun sitten varsinaiseen kilpailuun tulijoita<img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle> Ja jotta olis jotakin mitä myydä maksavalle yleisöllekin niin siihen ei valitettavasti riitä (vaikka hieno onkin) yksi Paulin "Vihreä paholainen". Noilla Harraste-kikottimilla sitä suurta yleisöä (kuskien kaverit kyllä tulee, joka toki on ihan hyvä)) ei paikalle houkutella ja ilman yleisöä ei taas kisaa kannata järjestää jollei vastapainoksi osanottomaksuja nosteta josta taas seuraa uusi valitusvirsi!
Erittäin pessimistisesti Trial-offin tulevaisuuteen suhtautuva vieläkin vanhempi Kulmakorven inhorealisti