Näytä yksittäinen viesti
  #118  
Vanha 01.04.2008, 19:27
Kruuse:n Avatar
Kruuse Kruuse ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 06.07.04
Sijainti: Hyvinkää, Finland.
Viestit: 584
Perusasetus

Lainaus:
quote:
Riskisalkussa pärjää parhaiden joukossa ottamalla järjettömiä riskejä.
Totta ja siks sen nimi varmasti onki riskisalkku. Riski taasen riskinottajaa myöden kuten myös rahoitusinstrumenttikin.
Lainaus:
quote:
Ton kilpailun kärkisijojen haltijoille pitäisi antaa palkinnoksi visiitti psykiatrille.
Viime vai toissavuoden riskisalkun warreilla pelannut voittaja sai oikeesta rahoituslaitoksesta töitä voitettuaan kisan.
Lainaus:
quote:
Totuus pelistä ei ole riskisalkussa vaan pikemminkin hajautussalkussa ja pelistä pitäisi melekeen karsia toi warrantiosasto kuikkaan. Silloin saataisiin riskisalkkuihinkin jotain järkeä.
Vastahan ne warret sinne vuosi sitten lisättiin. Nyt mun mielestä hyvä kun voi keskittyy vain jompaan kumpaan tai molempiin.
Lainaus:
quote:
Toki se on hauskaa jos lotollansa sattuu onnistumaan.
Riski on iso mut yhdellä warrella ei voittoa viedä... kyllä varat pitää kotiuttaa sopivassa kohtaa ja etsiä se seuraava potentiaaline rahakaivo et päästää tuonne 800% tuottoihin. Nehän on vaan johdannaisia ja liikkuu täsmälleen samaan suuntaan kuin osakkeetkin, eli yhtä ennustettavissa kuin normiosakkeidenkin suunta. Kuka sen hyvin osaa, saa varmasti rahoillensa tuottoa.

Montenegro Off-Road Club
Vastaa lainaten