Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 20.03.2008, 19:41
SuurSyömäri:n Avatar
SuurSyömäri SuurSyömäri ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 19.11.03
Sijainti: Oulu
Viestit: 2.618
Perusasetus

Vielä yritetään pelata kun Vaisala ainoana kaikista on vihreän värinen salkussa. Huonosti kävi osakkeiden kanssa kun ei ole missään vaiheessa ton romahduksen alettua päässyt myymään niitä pois kohtuuhinnalla alkupanokseen nähden.

Ensi viikko sitten määrittelee sen että jatkanko yrittämistä plussan puolelle vai alanko vittuillessaan antipelaamaan. Eli yrittämään mahdollisimman suurta tappiota tavoitteena nolla.

Nyt olis hyvä aloittaa nollaaminen ostamalla noita tietoenaattorin osakkeita ylihintaan niin suurella rahamäärällä kuin vain löytyy. Myydä sitten kun nekin lähtee armottomaan persnettoon.

Ihan kiva. Saa sijoittamisen ihanuudesta hyvän kuvan. Viime syksynä jos olis sijoittanut oikeata rahaa pörssipeliin niin oltaisiin tultu aika huonoille tuotoille nyt kevääksi.

Dalai Lama on eroamassa ja siirtyy tänne.

Eli "Lama olkoon kanssanne"

-SLCK #28-
<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> x-x-x <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Vastaa lainaten